Svētceļojumu centrs
Putņiks

Merķeļa 11 - 101, 203

tālr.: (+371) 6724 2543

6724 2545


PĒDĒJA BRĪŽA CEĻOJUMI


EKSKURSIJU TŪRES


ČARTERTŪRES


AUTOBUSU TŪRES


VĪZAS


SVĒTCEĻOJUMI
Meklēšana
  SVĒTCEĻOJUMI    jūnijā - septembrī. KIPRA - Svēto sala

jūnijā - septembrī. KIPRA - Svēto sala

 

 

Pareizticīgo atpūta Kiprā.
 
 
   Daudziem Kipra ir tikai vieta atpūtai un izklaidei, vieta, kur, kā vēsta leģenda kaut kad piedzima Afrodīte. Bet ne visi zin, ka salai ir bagāta kristietības vēsture, maz ir tādu cilveku, kas pievērš uzmanību šim nenovērtējamajam Kipras vēstures rezervuāram. Baznīcas un klosteri, kas saistīti ar to, ka šeit ir viesojusies Dievmāte un svētie apustuļi. Šeit atrodas ļoti daudz kristiešu svētumu : daļiņa svētā Jēzus Kristus krusta, Jēzus Kristus saites, svētā Lācara relikvijas, Svētā apustuļa Filipa galva, Brīnumdarošās ikonas. Kipras vēsture aizved mūs uz Bizantijas laikiem un rada spilgtu iespaidu par kristiešu mocekļu varonību franču un turku valdīšanas gados. Kipra ir pārsteidzoša vieta, kurā joprojām dzīvo īpašs divu seno Bizantijas kultūru gars.

 

 

KIPRA- Svēto sala
 
 
1.diena. Lidojums uz Larnaka.  Došanās uz Limassol. Iekārtošanās viesnīcā. Brīvais laiks.
 
2.-3.diena. Limassol. Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks. Atpūta pie jūras.
 

4.diena. Limassol. Brokastis. 08:30 – Ekskursija “Pafosas svētumi”.

Pārbraukšana uz gleznaino dienvidu piekrasti, seno Kipras pilsētu Pafosu, vienu no Kipras pareizticīgo baznīcas eparhijas centru. Vienas no senākajām Kipras alu baznīcām – Vunarkotissi Dievmātes baznīcas apmeklēšana. Vēl apmeklēsim Svētā Georgija Pobedonoseca baznīcu Hristosimvulas klosterī, kā arī unikālu Bizantijas XIII gadsimta Svētās Feodosijas baznīcu ar XII-XIV gadsimta freskām, kura atrodas Ajello laukos. Neliela ekskursija Pafosas senajā daļā, kura zināma Svēto apustuļu rakstos. Dosimies arī uz vietu,kur Svētais apusulis Pāvels sludināja un tika pērts ( IV-XIV gadsimta kristiešu baznīcu drupas , romiešu un bizantiešu mozaīkas), kā arī uz Svētā Kirijaki baznīcu (XVI gadsimts). Svētā Neofita- Zatvorņika vīriešu klostera apmeklēšana (XII gadsimts), paklanīšanās Svētā Neofita relikvijām. Tas, kurš pabijis Bībeliskajā Pafosā sajutīs Kipras unikalitāti, kuru pamatoti sauc par Svēto salu. Atgriešanās viesnīcā.

 

5.diena. Limassol. Brokastis. 08:30 – Ekskursija “Troodorskas kalnu svētumi”.

Troodos kalnu masīva – Kipras zaļās sirds, pareizticīgo svētumu apmeklēšana. Dabas skaistums, patīkamais salas klimats un pārsteidzošais reljefs dzīvot savrupu dzīvi. Vienā no Troodosa kalniem Afames dienvidu nogāzē, Omodos lauku ciematiņā atrodas Dzīvudarošā krusta klosteris(IV gadimts). Kā stāsta leģenda klosteri pamatus lika Svētā cariene Elena. Tieši šeit joprojām glabājas daļiņa Jēzus Kristus krusta un Jēzus saites, Svētā apustuļa Filipa galva, svēto kristiešu relikvijas. Pēctam mēs apmeklēsim XII gadsimta vīriešu klosteri, kurš nes Troodorskas Dievmātes ikonas vārdu, kuru kā vēsta leģenda gleznojis Svētais apustulis Lūkass un josta,kura palīdz dzemdēšanā, tāpat arī svētavots. Apciemosim Svēto Kikkskas Dievmātes vīriešu klosteri (XI-XII gadsimts), kur duss svēto relikvijas. Neatkārtojams un neaizmirstams ir skats,kurš paveras no klostera uz visu Kipru! Uz dienvidiem, uz Limassolas pusi slejas Kipras augstākā virsotne – Olimpa kalns(Henistra). Atgriešanās viesnīcā.

 

6.diena. Limassol. Brokastis. 08:00- Ekskursija “Mesaori un Nikosija ieleju svētumi”.

Mesaori ieleja. Svētā Kipriana baznīcas apmeklēšana Meniko lauku ciematā un molebens pie Svētā Kipriana un Justīnes (sargā no burvestībām un lāstiem) relikvijām, svētavots. Svētā Jāņa Bogoslova katedrāle (1662) ,kurā atrodas unikālas XVII un XVIII gadsimta freskas. Tāpat varat apmeklēt imp. Arhibīskapa Makariosa fonda Bizantijas muzejā( IX-XIX gadsimta ikonas, mozaikas, freskas, muzeja apmeklēšana pēc izvēles – 4 eiro). Svētās pirmmocekles Feklas sieviešu klostera apmeklēšana, kurš atrodas netālu no lauku ciemata Mosfiloti. Stavrovuni vīriešu klosteris(ieeja tikai vīriešiem), kur glabājas daļiņa Jēzus Kristus krusta. To, kā vēsta leģenda Kiprā atstāja svētā cariene Elena (IV gadsimtā), kad atgriezās Konstantinopolē no Jeruzalemes.

 
7.diena. Limassol. Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks. Atpūta pie jūras.
 

8.diena. Limassol. Brokastis. Izvākšanās no viesnīcas. Došanās uz Larnaku. Lidojums uz Rīgu 

 

 

 

Tūrisma aģentūras „Putņiks” Svētceļojumu nodaļa
Rīga, Merķeļa iela 11-204, LV-1050
tālr.: 6724 0330; e-pasts: palomnik@putniks.lv

 

 

Mob.t.: 29 510 530, 29 510 532, 29 510 538. 

 


 

AKCIJA!!!

 

Vīzas uz Krieviju

Cena no 70 EUR

Vīzas uz Baltkrieviju

Cena no 35 EUR

Vīzas uz Ukrainu

CENA NO 80 EUR 

Akreditācija vēstniecībās!

 

Kontakti

Merķeļa iela 11, ofiss 101, 203

 

Darba laiks:

darba dienās no 09:00 līdz 18:00

 

Tūrisms: (+371) 67 650 100

 

Vīzas: (+371) 6724 2545

viza@putniks.lv

 

Svētceļojumi: (+371) 67 240 330

palomnik@putniks.lv

 

Fakss: (+371) 67242544

 

E-pasts: putniks@putniks.lv

 Uzdot jautājumu

Jūs varat saņemt atbildi uz interesējošo Jūs jautājumu, sūtot mums zinojumu

Jūsu e-pasta adrese:Jusu jautājums:

Ieteikt draugam

Jūs varat nosūtīt šo lapu linku sev vai savam draugam uz e-pasta adrese

E-pasts:Vīzu noformēšana :: www.viza.lv